ّ

خطا!

نمایش خطا!

رمز خود را فراموش کرده اید؟

خطا!

خطا

مخفی خطا!

بستن
هفته پژوهش

هفته پژوهش

۱۳۹۷/۰۹/۲۵

 


افتتاح چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه با استقبال کم نظیر علاقه مندان پژوهش

مراسم افتتاحیه آغاز چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی با رونمایی از ۲۱۰ اثر پژوهشی و فناوری و با سخنرانی آیت الله حسینی بوشهری برگزار شد.
 

مراسم افتتاحیه گرامیداشت هفته پژوهش و چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم پیش از ظهر شنبه ۲۴ آذرماه در سالن همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.

سخنران ویژه این مراسم آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری دبیر شورای عالی حوزه های علمیه بود. وی با بیان این که پژوهش حقیقتا فعالیتی دقیق و منظم و منطقی است، اظهار داشت: پژوهش برای کشف حقایق و دستیابی به دانش های نو و حل مسائل بر زمین مانده به کار می‌ رود؛ این کاری است که از پژوهش انتظار می‌ رود و باید در راستای آن عمل کنیم و هرچه سرمایه گذاری و تلاش بیشتر در این عرصه به کار گرفته شود ارزش دارد.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان این که نباید به حوزه با دیده تردید و قضاوت نادرست توجه شود، ابراز داشت: ای کاش افرادی که به حوزه اتهام می‌ زنند در این نمایشگاه حضور داشتند تا می‌ دیدند که دفتر تبلیغات که البته تمام حوزه نیست، بیش از ۲۰۰ اثر را در طول یک سال تولید کرده است.

این مراسم همراه با حضور جمعی از مسؤولان و مدیران استانی و همچنین حوزه علمیه قم بود که از این میان می‌ توان به سید محمدرضا هاشمی سرپرست استانداری، ابوالفضل باقری منش مدیر کل پست استان قم و حجج اسلام والمسلمین احمد واعظی رییس دفتر تبلیغات اسلامی، نجف لک زایی معاون پژوهشی دفتر تبلیغات و رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و همچنین شمس الله مریجی رییس دانشگاه باقرالعلوم(ع) اشاره کرد.

حجت الاسلام والمسلمین لک زایی نیز در این مراسم به ایراد سخنرانی پرداخت، با اشاره به توانمند سازی علوم اسلامی و اسلامی سازی علوم انسانی به عنوان رویکرد این مرکز از آماده سازی بیش از ۲۱۰ اثر پژوهشی از سوی دفتر تبلیغات آذرماه سال گذشته تا آذرماه امسال خبرداد.

در ادامه این مراسم از ۲۱۰ اثر تولید شده از سوی دفتر تبلیغات اسلامی که ناشران آنها اداره نشر دفتر تبلیغات اسلامی، نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و همچنین بوستان کتاب بودند، رونمایی شد.

همچنین در این مراسم از تمبر یادبود چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی با حضور مدیر کل پست استان قم رونمایی شد.

بازدید از بخش های مختلف این نمایشگاه از سوی آیت الله حسینی بوشهری و حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی و گفتگو با رؤسای پژوهشکده ها و مراکز پژوهشی از دیگر بخش های مراسم امروز بود.

یادآور می‌ شود، چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی با حضور نزدیک به ۴۰ مرکز، پژوهشکده و ادارات پژوهشی و آموزشی به مدت یک هفته از ساعت ۸ صبح لغایت ۲۱ برپا می‌ باشد.

روز اول این نمایشگاه با استقبال کم نظیر مخاطبان و علاقه مندان عرصه پژوهش آغاز شد.

لازم به ذکر است این نمایشگاه از تاریخ ۲۴ آذرماه تا ۲۸ آذرماه، ساعت ۸ صبح الی ۲۰ شب در محل مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی در چهارراه شهدا، ابتدای خیابان معلم دایر خواهد بود.

منبع:خبرگزاری رسا و پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی